Jak firma trafia do sieci

Najprostszym i najszybszym ze sposobów na znalezienie się w sieci jest skorzystanie z baz danych firm, jakie znajdują się na portalach internetowych. Jeśli strona internetowa przedsiębiorcy nie istnieje, a chciałby, aby informacja o jego działalności znalazła się w internecie, może dodać swoje dane: nazwę firmy, branżę, w jakiej firma działa, adres i telefon do katalogu firm.

Katalogi firm na portalach internetowych grupują firmy branżami oraz udostępniają klientom zaawansowane mechanizmy wyszukiwania. Wyszukiwarki baz danych umożliwiają znalezienie firmy, stosując m.in. takie kryteria, jak: branża, miasto, słowa kluczowe typu marka czy usługa.

Jeśli firma chciałaby rozszerzyć informację dostępną w sieci o dane o produktach i usługach, powinna zainteresować się stworzeniem własnej strony www. Inwestując stosunkowo nieduże pieniądze, ma szansę wykupić domenę internetową oraz zaprojektować własną witrynę.

Pierwszym krokiem założenia firmowej strony jest wykupienie domeny internetowej. Jest to inaczej mówiąc adres, który po wpisaniu w pasek przeglądarki internetowej umożliwi klientowi dotarcie do naszego miejsca w sieci. Wybór nazwy domeny jest bardzo istotny ze względu na kreowanie marki i budowanie wizerunku naszej firmy w sieci. Najczęściej jest to nazwa firmy, jej sztandarowego produktu lub inna nazwa bliska skojarzeniowo ze świadczonymi przez firmę usługami.
Jeśli rejestrujemy domenę, dobrze jest zarejestrować ją zarówno w wersji .pl, jak i .com.pl, gdyż istnieje możliwość wykupienia tej drugiej nazwy przez konkurencję i dotarcie ewentualnego klienta do strony nie naszej firmy.

Mając miejsce w sieci na stronie internetowej, powinniśmy zająć się projektem merytorycznym i graficznym witryny. Najpierw musimy podjąć decyzję, jakie informacje powinny się na niej znaleźć. Jeśli strona ma służyć jedynie prezentacji firmy, a nie sprzedaży jej produktów z pewnością obok logo (znaku graficznego firmy) powinny być tam zamieszczone wszystkie dane umożliwiające kontakt z firmą, informacja o usługach, produktach, historii firmy, jej partnerach. Taki projekt merytoryczny jest uzależniony od specyfiki firmy i może zawierać dowolne informacje, przydatne klientom naszej firmy. Przydatnym, często występującym elementem obok adresu naszej firmy jest mapka dojazdu do jej siedziby.

Projekt graficzny i oprogramowanie strony możemy zlecić wyspecjalizowanej firmie lub grafik - webmaster -owi, podpisując z nim umowę o dzieło. Cena stworzenia takiego projektu to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jest ona uzależniona od stopnia skomplikowania projektu i potrzebnego na stronę oprogramowania.

Strona www naszej firmy to ogromnie ważny element strategii marketingowej. Powinna być zaprojektowana w sposób elegancki i przyjemny dla oczu naszego klienta. Na podstawie wyglądu naszej witryny i wywołanego przez nią wrażenia klient wyrabia sobie zdanie o naszej firmie i jej produktach.

Kolejnym etapem zaistnienia firmy w globalnej sieci jest umieszczenie projektu naszej strony w internecie i administracja, zarówno contentem (czyli informacją), jak i serwerami, na których znajdują się nasze strony. Jeśli nasza firma jest niewielka i nie posiada własnych serwerów, może zlecić zarządzanie stroną firmom zewnętrznym, które oferują usługę zwaną hostingiem (host z ang. gospodarz, pan domu). Dzięki takiej usłudze firma nie musi dbać o techniczny aspekt posiadania strony internetowej, administrację serwerami ani zatrudnianie dodatkowych pracowników. Firma obsługująca naszą stronę udostępni nam panel administracyjny (tzw. CMS - content management system, czyli system zarządzania zawartością), który pozwoli nam zarządzać treścią, dokonywać zmian w informacjach podanych na stronie itp. Koszty takiego przedsięwzięcia zależą przede wszystkim od ilości przestrzeni dyskowej na serwerze, ilości baz danych udostępnionych klientowi oraz od limitu transferu i wynoszą od około 300 do 700-1000 złotych rocznie. 

Firmy w branży internetowej często działają kompleksowo. Możemy zlecić im rejestrację i utrzymanie domeny, projekt graficzny naszej strony oraz hosting. Oferty firm, świadczących takie usługi, najlepiej znaleźć w internecie.
Jeśli strona nie będzie wymagała dużego oprogramowania, tzn. nie będzie prowadziła sprzedaży produktów przez internet, nie będzie pan potrzebował zaawansowanych technologii, obsługi baz danych itp. powinny wystarczyć pakiety standardowe. W ich skład wchodzi najczęściej utrzymanie 1 domeny, około 300 do 500 MB pojemności na serwerze, obsługa ok. 5 kont e-mailowych, udostępnienie panelu administracyjnego. Koszt będzie wynosił około 300-500 złotych rocznie.

Zmiany na stronie WWW. Służy do tego CMS (czyli system edycji strony). Jest to skuteczne i łatwe rozwiązanie, które umożliwia dokonywanie zmian oraz szybką aktualizację danych z poziomu przeglądarki internetowej. Dzięki temu niepotrzebna jest instalacja dodatkowego oprogramowania, wystarczy dowolna przeglądarka www. Taki system można zakupić wraz z innymi usługami www lub osobno. Panel administracyjny, który otrzymamy na potrzeby dokonywania zmian w naszej witrynie, będzie mogła obsługiwać osoba z podstawową znajomością zagadnień edycji tekstu i obsługi komputera.

Ciekawie zaprojektowana i zbudowana strona www będzie dla naszej firmy swego rodzaju bazą, do której będą kierować internautów promocyjne odsyłacze zamieszczone na stronach innych użytkowników Internetu. Tak więc kolejnym, dosyć przydatnym krokiem będzie opracowanie i wdrożenie programu partnerskiego. Jest to dosyć pracochłonny, ale skuteczny i w miarę niedrogi sposób pozyskania klientów poprzez strony www partnerów programu.

Firma, która ma silną pozycję kapitałową i stawia przede wszystkim na skuteczność reklamy, może zwrócić się o pomoc do istniejących na rynku agencji reklamowych działających w branży IT. Wyspecjalizowana agencja przygotuje i opracuje baner reklamowy oraz dokona szczegółowej analizy rynku pod kątem preferencji i potrzeb wirtualnej klienteli.

Skuteczną metodą poszerzenia kręgu odbiorców jest zamieszczona strony www Internetowych. Stawki są tutaj tajemnicą handlową, jednak ceny takich reklam kształtują się przeważnie w co najmniej dziesiątkach tysięcy złotych, w zależności od liczby wyświetleń.

Kolejna propozycja z górnej półki usług reklamowych w sieci to spot dołączony do popularnego komunikatora internetowego. W momencie kliknięcia przez internautę w ikonkę użytkownik globalnej wioski otrzymuje garść informacji reklamowych wypełniających z reguły połowę ekranu, których - delikatnie mówiąc - nie sposób przeoczyć. Możliwa jest również stała prezentacja buttona w okienku komunikator.

Profesjonalne usługi klimatyzacja dla Twojego pomieszczenia.

Najlepsze tłumiki do samochodu.

Profesjonalna koszykówka łódź dla każdego.

Najlepsze system kolejkowy w Warszawie.

Profesjonalne reklama nowy sącz stron internetowych

Skuteczne odszkodowania powypadkowe za uszczerbek na zdrowiu.

Profesjonalne bębny kablowe dla twojej firmy.

Zapisz się na wolontariat gdańsk sportowy.

Najlepsze tłumiki piaseczno do twojego samochodu.

Zapraszamy na wycieczki dla seniorów kraków