Serwis Internetowy

W Internecie szanse są równe. Strona Internetowa np dot wyposażenie sklepów może być nie gorszy od witryny salonu meblowego IKEA. Prostą stronę internetową bez wielkiego trudu można wykonać samemu, bardziej złożona będzie kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Serwis internetowy przydaje się firmie każdej wielkości. Obecność w sieci pozytywnie wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa, ponieważ jest ono postrzegane jako nowoczesne. Czas poświęcony na udzielanie po raz setny przez telefon informacji na ten sam temat (np. jaka cena, jak złożyć zamówienie) można wykorzystać bardziej efektywnie. Internet pozwala na zamieszczenie materiałów audiowizualnych, których nie można przekazać w żaden inny sposób (np. interaktywne prezentacje firmy i usług). Wejście w internetowy świat jest dosyć proste.
Podstawowy serwis internetowy to nic innego jak zbiór dokumentów w tzw. formacie HTML umieszczony na komputerze podłączonym do Internetu (serwerze). Programy zwane przeglądarkami internetowymi pobierają dokumenty z serwera, odczytują i wyświetlają na monitorze jako strony internetowe. Do stworzenia prostego serwisu z informacjami o firmie wystarczy dobry podręcznik języka HTML i kilka dni pracy. Taki kilkustronicowy serwis można obsługiwać i aktualizować nawet dorywczo. Statystyki stron pokażą, gdzie najchętniej zaglądają odwiedzający, w jaki sposób serwis trzeba modyfikować albo w jakim kierunku rozwijać. Dla przykładu, warto umieścić na stronie głównej link do najczęściej odwiedzanej podstrony. Jeżeli tego internauci szukają najchętniej, to trzeba im ułatwić dotarcie. Być może na tej podstronie najefektywniej uda się wypromować inny towar lub usługę. To są oczywiste wnioski, które każdy wyciągnie, analizując częstotliwość odwiedzin w serwisie.

Wystarczy 20 - 30 stron w serwisie, żeby dorywcza aktualizacja przestała wystarczać. Wtedy trzeba ją zlecić specjaliście, który nie musi wertować podręczników, żeby wprowadzić poprawkę. Można go zatrudnić na etat albo pomyśleć o zleceniu obsługi zewnętrznej na zasadzie umowy zlecenia lub umowy o dzieło. Może nam pomóc także agencja interaktywna czyli strony www.

Jeżeli serwis wymaga obsługi, wiele firm zleca jednocześnie jego rewitalizację. Specjalista wykona projekt serwisu, złoży go w kodzie HTML albo zaproponuje bardziej zaawansowane rozwiązanie oparte na bazie danych. Użytkownik edytuje wówczas nie dokument HTML, ale wpis w bazie. Nie jest to bardziej skomplikowane. Jeżeli agencja dysponuje wygodnym systemem aktualizacji treści witryny, jest to nawet znacznie prostsze. Takie systemy stają się dzisiaj standardowymi rozwiązaniami i nie powinny wpływać znacząco na koszt wykonania serwisu.

Jeżeli ktoś stara się nas namówić na wysokiej klasy system zarządzania treścią (tzw. system CMS) za 10 tys. zł, to raczej należy zwrócić się do innego wykonawcy.

Wystarczy, jeżeli system aktualizacji umożliwi edycję szybko zmieniających się danych; tak powinien być zaprojektowany i wyceniany. Jeżeli jednak rezygnujemy ze statycznego serwisu i chcemy stworzyć dynamiczny, oparty na bazach danych, formularzach i skryptach, to musimy zapomnieć o "domowym" zarządzaniu serwisem. W takim przypadku istotne modyfikacje serwisu będą wymagały specjalisty.

Profesjonalna koszykówka szczecin dla każdego.

Profesjonalne reklama sosnowiec stron internetowych

Skuteczne odszkodowania powypadkowe za uszczerbek na zdrowiu.

Profesjonalna klimatyzacja daikin do twojego domu.

Profesjonalne bębny kablowe dla twojej firmy.

Zapisz się na wolontariat gdańsk sportowy.

Najlepsze tłumiki piaseczno do twojego samochodu.

Zapraszamy na wycieczki dla seniorów kraków