Korzyści z adresu www

Adres www jest jednym z podstawowych elementów kształtujących tożsamość firmy w internecie. Bez własnej domeny nawet najlepiej wykonany serwis internetowy nie będzie odwiedzany przez użytkowników, ponieważ nie będą oni wiedzieli, jaki adres wpisać do swojej przeglądarki, aby trafić na stronę naszej firmy.
Wokół adresu domenowego skupiona jest promocja firmowej witryny www - zarówno ta prowadzona on-line (np. w wyszukiwarkach i katalogach internetowych), jak i off-line (np. firmowe wizytówki). Dobrze dobrana domena może przyczynić się do znacznej liczby odwiedzin na stronie, a co za tym idzie pozwala dotrzeć z przekazem do dużej rzeszy internautów.

Najczęstszym rozwiązaniem jest wykupienie domeny o identycznym brzmieniu co nazwa firmy. Jest to najczęściej stosowana i zwykle skuteczna taktyka promocyjna, gdyż zazwyczaj klienci, znając nazwę firmy, wpisują ją do przeglądarki internetowej jako adres poszukiwanej strony. W sytuacji gdy sama firma jest mało znana, a jej produkty cieszą się popularnością, korzystniej jest wykupić domenę o nazwie konkretnego produktu i/lub usługi.
Im prostsza domena, tym łatwiej użytkownicy ją zapamiętają.
Natomiast gdy ani produkty, ani samo przedsiębiorstwo nie są znane, warto zainwestować w domenę odpowiadającą nazwie rodzajowej pewnych produktów i/lub usług np.: samochody, nieruchomości, rowery, doradztwo podatkowe itp. Pozwala to przede wszystkim łatwo promować serwis w wyszukiwarkach internetowych i w ten sposób zdobyć dużą liczbę odwiedzin serwisu. Oprócz tego znaczna liczba internautów zanim skorzysta z wyszukiwarek wpisuje daną nazwę rodzajową do przeglądarki w formie adresu internetowego i w ten sposób wchodzi na strony związane z poszukiwanym zagadnieniem. O popularności takich domen świadczy to, że prawie wszystkie adresy oparte na nazwach rodzajowych są już zajęte przez firmy z danych branż albo pośredników handlujących domenami.

Z marketingowego punktu widzenia nazwa domeny powinna być w miarę krótka, najlepiej jedno-, ewentualnie dwuwyrazowa. Związane jest to z tym, że im prostsza domena, tym łatwiej użytkownicy ją zapamiętają - ułatwia to promocję adresu www. Adres internetowy musi mieć także odpowiednie brzmienie, tak aby łatwo można go wypowiedzieć choćby w rozmowie telefonicznej. Jeśli nazwa firmy składa się z wieli wyrazów, można np. spróbować stworzyć z nich atrakcyjnie brzmiący skrót (np. nazwa Onet pochodzi od Optimus Net). Nazwa domeny musi także spełniać pewne wymogi marketingu wyszukiwarkowego - czyli ułatwiać zdobycie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwań określonych haseł. Związane jest to z tym, że większość wyszukiwarek premiuje strony, których adresy internetowe zawierają wyszukiwane hasło.

Gdy decydujemy się na zakup własnego adresu, do wyboru mamy kilkaset rodzajów domen. Ponieważ w internecie nie ma ograniczeń terytorialnych, serwis firmy może funkcjonować zarówno pod polską, jak i zagraniczną domeną.

Jak zatem wybrać najlepszy adres www - zwłaszcza że ceny domen znacznie różnią się od siebie? Głównym kryterium wyboru domeny powinien być obszaru działania firmy, plany rozwoju oraz możliwości finansowe, a także np. to, w jakich językach firma posiada serwis internetowy. Firmy nastawione głównie na kooperację z kontrahentami zagranicznymi z różnych krajów mogą wykupić na własne potrzeby domenę globalną - podkreśli to międzynarodowy charakter firmy. Jeśli przedsiębiorstwo działa na konkretnym rynku narodowym i posiada serwis w danym języku, warto zainwestować w domenę krajową danego państwa. Pozwoli to stworzyć wrażenie, że jest się silnie zakorzenioną w danym kraju marką. Działając na polskim rynku powinno się wykupić domenę krajową.pl lub ewentualnie jedną z domen funkcjonalnych. Małym usługowym firmom znanym tylko na lokalnym rynku zazwyczaj wystarcza rejestracja domeny regionalnej.

W przypadku firmy działającej tylko w Polsce nie warto inwestować w domenę globalną bądź zagraniczną. Znaczna liczba użytkowników internetu, zwłaszcza tych dokonujących zakupów w sieci, nie ma pełnego zaufania do serwisów polskich firm funkcjonujących pod zagranicznymi domenami. Globalna lub zagraniczna domena może też podważyć wiarygodność firmy. Można to przyrównać do sytuacji, w której działająca w Polsce firma posiada tylko i wyłącznie siedzibę w jakimś egzotycznym kraju.

Profesjonalna koszykówka warszawa dla każdego.

Profesjonalne reklama włocławek stron internetowych

Skuteczne odszkodowania powypadkowe za uszczerbek na zdrowiu.

Profesjonalna klimatyzacja daikin do twojego domu.

Profesjonalne bębny kablowe dla twojej firmy.

Zapisz się na wolontariat gdańsk sportowy.

Najlepsze tłumiki piaseczno do twojego samochodu.

Zapraszamy na wycieczki dla seniorów kraków